Naz Ölçal, Dinlemeden Yapamadığımız Müzik “Yoksun”

yonetim 15 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Naz Ölçal Yoksun

Küçük şarkıcımız NAZ ÖLÇAL; Gaziantep’de yaşamaktadır. Lise öğrencisi olan naz şebnem Ferah’a duyduğu hayranlık sayesinde besteciliğe merak sarıp, başarılı bir besteci olma yolunda ilerlemektedir. 1 yıl içinde söz ve müziği kendisine ait olan tam 10 bestenin altına imzasını atmıştır. Lise eğitimini bu yıl tamamlayacak olan naz bu hayranlığa 5. sınıfta başlamıştır. Şebnem Ferah’ın şarkıları onu derinden etkilemiştir ve bir röportajda bir albümünü neredeyse bir günde ezberlediğinden bahsetmiştir.

Lisans eğitimi için psikoloji eğitimi almayı düşünen küçük besteci, yazdıklarını arkadaşlarının desteklerini ve bunun onun için önemli olduğunu belirtmiştir. İstanbul Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde 4 aylık bir konuşma ve tiyatro eğitimi aldığını ve bu alanda yoğunlaşmak istediğini belirtmiştir. Ama en büyük hedefi ise oyunculuktur. Birçok alanda daha eğitim almak isteyen naz ailesinden ve yakın çevresinden aldığı destekle mutlu oluyor.

Yazdığı bestelerin neredeyse hepsi Şebnem Ferah’a olduğunu ve beste yazmadan önce farklı türlerde kendisine ulaşmaya çalıştığını söylemiştir. İlk başta mektup yazdığını ve olmadığını, daha sonra şiir yazdığını ve beğenmediğini belirtmiştir. Sonunda şarkı yazmaya karar verdiğini ve yazdıktan sonra arkadaşlarıyla stüdyoya girdiğini söylemiştir. Yazdığı besteyi Şebnem Ferah’ın bateristine ulaştırmış ve güzel dönüş aldığını belirmiştir. Ama Şebnem Hanımın kendisinin okuduğundan yada dinlediğinden haberdar olmadığını da belirtmiştir. Son bestesini Anne ve Babasına hitaben yazan besteci bu yolda devam edeceğini ve daha birçok bestesini Şebnem Ferah’a hitaben yazacağını belirtmiştir.

Facebook Yorumları

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mart 2018
P S Ç P C C P
« Şub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031