Müslüm Gürses Affet

yonetim 11 Kasım 2017 Yorum yapılmamış

Türk Müziğinin Duayeni Müslüm Gürses

 

Türk müziğinin en büyük duayenlerinden olan ve ünü yurt dışına taşan, binlerce hayranı olan Müslüm Gürses’i ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda kaybettik. Sanatçı aramızdan ayrılmış olsa bile şarkıları ile hala hayatımızda kanlı canlı duruyor. Müslüm Gürses çok büyük bir isim ve sayısız hayranı hatta fanatik hayranı olan bir sanatçıdır. Hepimizin hemen her şarkısını ezbere bildiğimiz bu sanatçı arabesk dünyasının krallarından biridir. Tüm şarkıları kendi üslubunca söyleyen ve tarzı asla taklit edilemeyen bir isim olması da onun ne denli büyük bir ses olduğunun en büyük kanıtlarından biridir. Müslüm Gürses Affet şarkısı sanatçının yakın geçmişte seslendirdiği farklı parçalardan biridir. Arabesk müziğin dışında farklı parçaları da seslendirerek bize ne kadar geniş vizyonlu biri olduğunu göstermiştir. Enfes bir şarkı olan Affet hem duygusallığı ile hem de sanatçının harika sesi ile hepimizi büyülemeye devam ediyor. Şarkının sözleri de o kadar özel ki her dinleyenin gözlerini dolduruyor. Tam bir aşk ve sevda şarkısı diyebiliriz.

Her Şarkısı Ayrı Güzel

Müslüm Gürses’in her şarkısı ayrı güzeldir. Herkes için bu büyük ismin yeri ve önemi bambaşkadır. Bazı isimler o şarkı söylerken sahnede adeta devleşir. O kadar ki o kişinin ağzından çıkan her söz, her nota bizi alır götürür. Müslüm Gürses de sahnede devleşen ve sanki dünyaya sadece güzel şarkılar söylemek için gelmiş biri gibidir. Hepimizin çok sevdiği sanatçının sayısız eseri hala dillere destandır ve neredeyse tüm şarkılarını herkes ezbere bilir. Müslüm Gürses Affet şarkısını henüz dinlemediyseniz hemen girin bir müzik kanalına ve sanatçının farklı yorumuyla bu nefis şarkının tadını çıkarın. Tüm duygularınızın bir anda ortaya çıktığına şahit olacaksınız. Sanatçıya bir kez daha hayran kalacak ve sonrasında yeniden tüm şarkılarını dinleme ihtiyacı hissedeceksiniz. En sevdiğiniz şarkılardan biri kesinlikle Affet parçası olacak bundan kuşkumuz yok.

Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Şarkılar

Müslüm Gürses Affet şarkısı da pek çok şarkı gibi yıllar geçse de etkisini yitirmeyecek ve hatta klasik hale gelecek şarkılardan biridir. Zamansız şarkılar vardır ya, Affet parçası da zamana yenik düşmeden her zaman, her koşulda, her yaştan insan için severek dinlenecek şarkıların başında geliyor. Yıllar geçince bile şarkıyı ilk günkü gibi dinleyebilir ve aynı hazzı yeniden duyabilirsiniz. Bu büyük ismin ağzından dinleyeceğiniz şarkılarla hayatınızı daha anlamlı hale getirdiğinizi görebilirsiniz. Duygusal biriyseniz ve anılarınız sizin için değerli ise, Müslüm Gürses seviyorsanız rahmetlinin ölmeden kısa bir süre önce okuduğu bu şarkıyı mutlaka dinlemelisiniz. Yorumundaki güzelliği ve tarzını yeniden hatırlamak, bu büyük sanatçıyı ölümsüz hale getirmek için şarkılarını daima hayatımızda tutmalıyız. Siz de sevdiklerinize değer veren biri olarak değerli şarkıcılarımıza ve onların eserlerine sahip çıkarak müzik dünyasına dinleyici anlamında katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

Facebook Yorumları

Whatsapp'da Paylaş
Mart 2018
P S Ç P C C P
« Şub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031