Koray Avcı Diz Dize

yonetim 3 Kasım 2017 Yorum yapılmamış

Koray Avcı Şarkıları Herkesi Etkiliyor

 

Son yıllarda sesi ve yorumu ile dikkat çeken, ciddi hayran kitlesi olan isimlerden biri de Koray Avcı. Eski şarkıları bile son derece güzel yorumlayan Avcı’nın birbirinden güzel şarkıları var. Karadenizli şarkıcının şarkıları yöreye uygun bir dille söylemesi de ayrıca keyifli. Sırf Karadenizli kişiler değil, tüm yurttaki insanlar bu güzel sevda şarkılarını dinlemeye bayılıyor. Koray Avcı Diz Dize şarkısı da bu etkiyi yaratan parçaların başında geliyor. Bir sevda hikayesini anlatan şarkı ayrılığın kişide yarattığı üzüntüye değindiği için özellikle yakın zamanda bir ayrılık yaşamış olan veya sevdiği kişiyle yolları ayrılmış olan ancak hala unutamadığı için acı çekenlerin en sevdiği şarkıların başında geliyor.

Sevilen insanlardan uzak kalmak elbette çok kötü bir histir. Hele ki sevdiğiniz, bir zamanlar aşık olduğunuz kişiyle tamamen ayrılıp, onu bir daha göremeyecek olmak insanı yerle bir eder. Dünyadaki en büyük acılardan biri de ayrılık acısıdır ki bunun üzerine ne şiirler, ne romanlar yazılmış, ne şarkılar bestelenmiş, ne filmler çekilmiştir. Tüm dünyada evrensel hislerden biri de ayrılıktır hiç şüphesiz. Herkesi etkileyen ve duygularını allak bullak eden bir durumdur.

En Güzel Ayrılık Şarkıları

Elbette ayrılık insanı üzer ve mutsuz eder ancak bazen de ayrılıkların üzerine, yaşananları hatırlamak, hatta hüzünlenmek ve belki de ağlamak isteriz. İnsanın böyle ihtiyaçları da vardır. Yani bazen üzüntüden, bize acı veren olaylardan, kederden kaçmak yerine üstüne gitmeyi yeğleyebiliriz. Bu da en çok filmlerle ama daha da çok şarkılarla olur. Yani bir ayrılık yaşamışsak Koray Avcı Diz Dize şarkıcı kalbimizi acıtacak, tüm duygularımızı alt üst edecek ve belki bizi parça parça olmuş gibi hissettirecek ancak yine de tüm bunlar bu şarkıdan keyif almamızın önüne geçemeyecek. Koray Avcı’nın o güzel sesinden dinleyeceğimiz şarkı sayesinde belki geçmişte kalan aşkımızın güzel yanlarını yeniden hatırlayacağız. Kalbimizde kalan duyguları bu şarkıyla ortaya çıkaracağız. Şarkının bir anda bizi geçmişe götürmesine izin vereceğiz.

Şarkılarla Geçmişe Yolculuk

Her şarkının farklı bir hissi vardır. Tabi ki bazıları ortak hislere nede olabilir ancak bir de bizi geçmişe götürenler vardır. Daha önceki yaşanmışlıklarımızda dinlediğimiz şarkıları ne zaman duysak o ana gideriz. Bir de yeni çıkan örneğin son zamanlarda popüler olan Koray Avcı Diz Dize şarkısını dinlerken olduğu gibi, bir anda arkamızda bıraktığımız ve belki de çok acı çektiğimiz bir ayrılığı, tarihte kalmış bir aşkı yeniden hatırlamaya başlarız. Hal böyle olunca da şarkılarla geçmişe doğru bir yolculuk yapmış oluruz. Sevdiğiniz şarkıların ve şarkıcıların aslında böyle bir yetenekleri vardır. Müziğin yaşayan, canlı bir şey olduğunu düşünün. Notaların her biri sizin hislerinize dokunacaktır. İster bugününüze, ister yarınınıza, isterseniz geleceğinize şarkılarla yolculuk yapabilir ve duygularınızı yeniden yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları

Whatsapp'da Paylaş
Mart 2018
P S Ç P C C P
« Şub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031