Ercüneyt Özdemir – Bırak Hüzünleri Dedi

yonetim 24 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

Ercüneyt Özdemir – Bırak Hüzünleri

Ercüneyt Özdemir Kimdir:

Müzik ile tanışması Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’n de öğrenim görürken başlamıştır. Bu dönemlerde ünlü gruplardan olan MFÖ, Beatles gibi ünlü isimlerden esinlenerek müziği sevmeye başlamıştır. Özdemir, ilk müzik atılımına “Metropolis” adlı kurduğu grup ile başlamıştır. Kurduğu grup ile Türkiye dışında Avusturya gibi ülkelerde sahne alarak sesini ve grubunu tanıtma fırsatını yakaladı.

2003 yılında grubu ile birlikte hazırladıkları albümü çıkarmaya karar verdiler. Albüm “Makine” ismini aldı. Albüm tarz olarak Alternatif Rock şeklinde hazırlanmıştı. Albümün beğenilmesi ile birlikte Özdemir ve ekibi tanınır hale geldi. Daha sonrasında “uya” adlı projede aranjör olarak yer aldı. Bu proje içince aynı zamanda besteci olarak da yer aldı. Böylece Haluk Levent ve Barış Akarsu gibi sevilen, ünlü sanatçıların çalışmalarında ekibi ile birlikte yer almaya başlamıştı.

“Bırak Hüzünleri” Şarkısı Hakkında:

Arpej yapım ile hayat bulan bu şarkı etiketlenerek yayınlamaya başladı. Son çıkardığı albüm içerisinde yer alan parça için klip çekildi. Ve klip çekimlerinde oynayan ünlü Neslihan Atagül oldu. Klibe farklı bir hava katan oyuncu Özdemir ve ekibine eşlik etmiştir. 18 Ekim 2015 tarihinde sosyal ağlarda yayınlama başlayan şarkı zamanla yayılarak dizi müziklerinde kullanılmıştır. Ünlü sanatçıların dinlemesi ve Özdemir’in çalışmalarını beğenmesi ile birlikte aranjör ve besteci olarak yolunda devam etme kararı almıştır. Şarkıcılığı dışında beste yazan ve satan sanatçı aranjörlük anlamında ünlü sanatçılara yardımcı olmakta.

Şarkının söz ve müziği Özdemir’e aittir. Ekip çalışması için hazırlanan şarkı radyo ve tv ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Klip çekimlerini hazırlayan Arpej yapım işlemler bittikten sonra etiketleme yolu ile Özdemir ve ekibini yeniden dinleyici ile kavuşturacak çalışmaya imza atmıştır. Ercüneyt Özdemir’in müzik tarzı albümlerinde değişir. Alternatif Rock dışında Slow Pop tarzında da şarkılara imza atmıştır. Bu şarkı ise rock severler için daha beğenilir hale gelebilir. Akustik gitar ile eşlik edilen şarkıda çalınan akorlar da beğenilmiştir. Şarkı akorları şu şekildedir: Am-G, C-Dm, Em-F,Em-Dm’dir. Akustik gitar ile eşlik edilen şarkı duygusal yoğunluğu yaşatan sözleri ile bir bütün oluşturmuştur.

Facebook Yorumları

Whatsapp'da Paylaş

Bir Cevap Yazın

Mart 2018
P S Ç P C C P
« Şub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031