Demet Akalın & Ahmet Aslan – Çeşm-i Siyahım

yonetim 20 Kasım 2017 Yorum yapılmamış

Klasikleri Sevdiğiniz Şarkıcılardan Dinleyin

 

Eski müzikleri herkes sever. Yıllar geçse bile değeri asla azalmayan, her dinlendiğinde gönül bağını titreten şarkılar vardır ki bunlardan birini son yılların en önemli isimlerinden ikisi seslendirmiş durumda. Hala dinlemeyenlere hemen Demet Akalın & Ahmet Aslan – Çeşm-i Siyahım şarkısını önerebiliriz. Türk müziğinin en güzel ve klasik örneklerinden olan şarkıyı bu iki çok sevilen kıymetli şarkıcının ağzından ve farklı bir yorumla dinlemek eminiz sizleri de mutlu edecektir. Hüzünlü ama yürekleri dağlayan bir şarkı olmasına rağmen dinlemekten hiç vazgeçmediğimiz bu klasik eder sayesinde müziğin gücüne yeniden şahit olabilirsiniz. Şarkıların gücü insanlara hissettirdikleri duygulardan gelir. Her şarkı, her müzik eseri insanların duygularına, gizli kalmış anılarına, geçmişlerine ve bugünlerine seslenirken çok özel anlarda da eşlik eden bir arkadaş gibidir. Çoğu insan yalnızlığını bir müzik parçası ile unuttuğu gibi, kendisini daha iyi hissetmek için de şarkı dinler. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin herkesin sevdiği bir şarkıya rastlamak mümkündür.

Şarkıların Dilinden Kendinizi Anlatın

Şarkılar elbette şarkı sözleri ile de çok değerlidir. Her biri kalpten gelerek yazılmış bu klasik parçalar gerçek anlamda müzik sevenler için değerlidir. Paha biçilemeyen şarkılar dinlemek elbette çok gizli duyguların ortaya çıkmasına da vesile olur. Kimi zaman kişileri geçmişin karanlık sularına götüren şarkılar vardır. Unutulmuş anılar bir bir insanın gözünde canlanır. Kimi zaman kaybettiklerimizi şarkılar sayesinde hatırlarız ve bu bize acı verse de yine de dinlemekten vazgeçmeyiz. Demet Akalın & Ahmet Aslan – Çeşm-i Siyahım şarkısı da bizi anılarımıza götüren parçalardan biridir. Hüzün dolu bir şarkı olması belki de hepimizin acılarıyla örtüşmesi şarkının bu denli meşhur olması ve sevilmesi için en büyük nedeni oluşturmaktadır. Bu klasik eserle tanışmamış olan gençler de bu popüler şarkıcılar sayesinde yeniden hayat bulan şarkıyı artık tanımaya başlıyorlar.

Şarkılar Herkes İçindir

Hangi işte çalışırsanız çalışın, mesleğiniz, eğitiminiz ne olursa olsun, maddi durumunuz iyi ya da kötü olsa bile müzik herkesi eşitler. Tüm insanları tek bir yerde buluşturan, herkesin kalbine hitap eden şarkılardan biri olan Demet Akalın & Ahmet Aslan – Çeşm-i Siyahım da müziğin evrenselliği için güzel bir örnektir. Pek çok farklı sanatçının değişik şekillerde yorumladığı ve dünyanın farklı ülkelerinde de seslendirilen bu şarkı hepimizin gurur kaynağı olmalıdır. Şarkıların birleştirici gücünden yararlanarak herkesle aynı platformda buluşmak mümkün. Konserlerin bu kadar hınca hınç dolması, birbirini hiç tanımayan binlerce insanın sadece bir şarkıyla bile tek yürek hale gelmesi de işte bu yüzdendir. Şarkıların gücünü asla hafife almamak gerekir. Dünyadaki devrimlerin bile şarkılarla yapıldığı hatırda tutulduğunda müziğin insanın tahmin ettiğinden çok daha güçlü bir enerji kaynağı olduğu açıkça görülebilir. Siz de Türk müziğine sahip çıkmak için bu güzel eserleri unutmayıp, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 

 

Facebook Yorumları

Whatsapp'da Paylaş
Mart 2018
P S Ç P C C P
« Şub    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031